Jak zamówić fax wirtualny

Korzystanie z tradycyjnych maszyn faxowych jest w ostatnim czasie coraz mniej popularne. Wielu użytkowników decyduje się na usługi faxu wirtualnego, co jest zdecydowanie dużo łatwiejsze i tańsze. Gdy tylko wpiszemy w wyszukiwarkę internetową hasło ‘fax wirtualny’, wyświetli nam się wiele serwisów oferujących tego typu usługi. Aby zacząć z tego korzystać, wystarczy się zarejestrować i opłacić abonament (oraz doładować konto – w sytuacji, gdy chcemy również wysyłać faxy, a nie tylko odbierać).

Fax wirtualny jest zdecydowanie tańszą opcją niż korzystanie z usług popularnych operatorów i utrzymywanie standardowej linii stacjonarnej. Dodatkowo, oszczędzamy również na tradycyjnej maszynie faxowej, gdyż jest ona w tym przypadku po prostu niepotrzebna. Wystarczy mieć dostęp do poczty e-mail oraz posiadać gotowe dokumenty do wysyłki (np. w formacie JPG, doc, xlsl). Sami decydujemy również, czy chcemy wydrukować dokument, który otrzymamy od kogoś faxem, czy też nie.

Są również sytuacje, że niektóre osoby potrzebują jedynie jednorazowo wysłać fax, bez utrzymywania na stałe numeru faxowego. Wtedy można skorzystać z usług serwisów, które oferują bezpłatny okres testowy. Można tu bez opłacania abonamentu wysłać fax, wystarczy jedynie doładować konto.

e-Faks.pl

Po rejestracji w usłudze faxu wirtualnego, można korzystać z wybranego przez siebie numeru, z dowolnej strefy numeracyjnej w Polsce. Dodatkowym plusem jest bezpłatny, 7 –dniowy okres testowy, podczas którego można bezpłatnie testować odbieranie faksów. Po upływie okresu testowego, trzeba zdecydować, czy chce się dalej korzystać z usługi. Jeśli tak, wystarczy opłacić abonament (opłata roczna to koszt 221,40zł). Aby wysyłać faxy, trzeba dodatkowo doładować konto (minimalne doładowanie to 4zł). Środki z doładowania można wykorzystać w okresie ważności konta. Minuta transmisji kosztuje 9gr, naliczanie jest sekundowe.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie: www.e-faks.pl